RDdřevo | Vzorová stavba pro rok 2019
2998
post-template-default,single,single-post,postid-2998,single-format-gallery,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Vzorová stavba pro rok 2019

28 Pro Vzorová stavba pro rok 2019

Na výstavě Dřevostavby 2018 jsme představili studii vzorové stavby. Chceme našim zákazníkům umožnit krátkodobý pronájem jedinečné stavby.
Projekt kombinuje sroubenou část s difuzně otevřenou konstrukcí v nízkoenergetickém provedení. To bude spočívat v použití nízkonákladové technologie systému topných skel zabudovaných do konstrukcí oken. Princip spočívá v tom, že na vrstvené, skleněné desky je přiveden elektrický proud, který se díky odporu polovodičových vrstev promění v tepelnou energii. Tento způsob sálavého tepla je srovnatelný s vytápěním podlahy, nebo stěn.
Zahájení provozu březen 2019.

 

Sroubená konstrukce vzorové stavby.
Začátkem podzimu 2017 jsme připravili sroubenou část budoucího domu. Pro zbývající konstrukci připravují materiál na pile. I zde je zpracovávána zimní těžba.

 

Zahájení výstavby obvodových stěn domu.
Na základové desce stojí sroubená konstrukce. Pokračujeme sestavováním obvodových stěn z připravených a popsaných prvků. Již nyní, ve fázi rozpracovanosti, jsou patrné tvarové proporce budoucího domu.

 

Stavba s již zaklopenou střechou.
_