RDdřevo | Kartáčování a zestaření dřeva
952
post-template-default,single,single-post,postid-952,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Kartáčování a zestaření dřeva

14 Pro Kartáčování a zestaření dřeva

Kartáčování dřeva je druh povrchové úpravy používané společnostní RD dřevo s.r.o. od počátku založení. Její nespornou výhodou je přiznání struktury dřeva a let, rostlých dřevních vláken. Použití je vhodné pro v interiér i exteriér. Zajímavého designu a použité technologie postupu zpracování spol. RD dřeva, lze dřevo pomocí této metody zestařit tak, že není rozeznatelné od dřeva, které je desítky let používáno. Například na podlahách v interiérech přináší kartáčování /česání/ dřeva výraznou výhodu v životnosti samotného materiálu, hlavně jeho povrchu. Použitím této technologie je možné počítat s výrazně vyšší životností masivních zestařených materiálů. Důvod této výhody spočívá v tom, že kartáče odstraní měkčí přírůsty dřeva, tvrdší přírůstky zůstanou na povrchu, při čemž se i mění materiál, stává se odolnějším a to jak proti otěru, tak povětrnostním vlivům.
U zestařeného materiálu získáme výhodu tzv. sterilizaci dřeva oproti skutečně starému dřevu, což je určitou zárukou ochrany před dřevokazným hmyzem a houbami.

 

Výběr z realizací:

 

Vzory: