RDdřevo | Modřínový obklad fasády
1830
post-template-default,single,single-post,postid-1830,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Modřínový obklad fasády

13 Úno Modřínový obklad fasády

Při rozsáhlé rekonstrukci a vestavbě půdy je posledním krokem dokončení fasády. Tato strana domu je situována do dvorního traktu, kde stávaly hospodářské budovy. Odtud návrat k přírodnímu materiálu. Konečný výběr padl na modřínové, kartáčované lamely s nátěrem OSMO, kotvené na námi připravený rošt. Prvotním úkolem bylo pečlivé vyrovnání v obou rovinách. Mezi lepenými profily roštu je izolační materiál zakrytý ochranou, difuzní fólií. Vlastní montáž lamel je provedena nepohledovými, kotevními prvky. Po dokončení přiložíme fotografie celkového vyznění.

 

Ukotvené, vyrovnané, nosné rošty.

 

Za tepla foukaná izolace mezi rošty.

 

Montáž modřínového obkladu lamelovými kotvami.

 

Zapravení obkladu a montáž špaletového obložení.

 

Obklad štítu Kronoartem.
Jedná se o strukturovaný laminát lisovaný pod vysokým tlakem. Pohledová strana je výsledkem technologie uzavřeného povrchu krytého vysoce trvanlivým nátěrem. Obložení fasády je odolné proti nárazu, skvrnám a povětrnostním podmínkám. Zde jsme pracovali s tloušťkou 8mm. Provětrávání fasády je nezbytností a v projektu se s tímto požadavkem musí počítat. Na precizní zaměření navazuje i podmínka přesnosti ve výrobě. Dodržení rozměrů formátů je nutností, každá nepřesnost by byla viditelná. Abychom toho dosáhli použili jsme CNC obráběcí centrum a speciální nástroj. Výsledek je patrný i na opracování hran.