RDdřevo | Okna realizovaná v roce 2002
4191
post-template-default,single,single-post,postid-4191,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Okna realizovaná v roce 2002

19 Říj Okna realizovaná v roce 2002

Soudní budova Chomutov

Fotodokumentace z roku 2002 ukazuje nově vyrobená okna pro soudní budovu Chomutov. V té době bylo maximum dvojsklo, profil 68 s celoobvodovým kováním a silnovrstvá lazura. Na fotodokumentaci z roku 2020 je patrné, že takto vyrobená okna fungují a 18 let jim neubralo na kráse ani eleganci.
Dřevěná okna jsou mimořádná hned v několika rovinách. Hlavní je difuzní materiál, jehož zásluhou je čisté vnitřní prostředí bez plísní, izolační vlastnosti dřeva jsou v kombinaci s difuzí nepřekonatelné a doposud nebyl vyvinut materiál, který by dřevo nahradil. Odolnost a životnost, toto je mnohdy důvodem, proč se lidé rozhodují pro jiný typ materiálu než je dřevo, použití na okenní výplně. Stává se, že silnovrstvé lazury na dřevěných oknech nedrží. Důvodem tohoto výjimečného stavu může být několik faktorů. Správná technologie výroby může ovlivnit až 15% životnosti povrchové úpravy. Správná montáž oken ovlivní až 20% živostnost povrchové úpravy. Správné prostředí interiéru, což znamená vlhkost prostředí interiéru 40-50%, pravidelné větrání, dostatečné objemy vzduchu na počet osob. Očividně vysoké stropy soudní budovy Chomutov napomohly prostředí vlhkosti interiéru. Toto ovlivní až 40% životnosti povrchové úpravy. Samotná povrchová úprava silnovrstvá lazura a její nanášení může ovlivnit až 25% živostnost povrchové úpravy. Pro naši společnost RD dřevo s.r.o. je již historií používání lazur jako takových na stavební výplně, dlouhodobě používáme olejo vosky Osmo se speciální nanášecí technologií v kombinaci s Al opláštěním nejvíce namáhaných míst povětrnostními vlivy venkovní části okna.
Nová okna jsou dnes vyráběna odlišnou technologií a naše ambice životnost oken, vchodových dveří, HS portálů atd. jsou oproti minulosti minimálně dvojnásobné. Domnívám se, že vzhledem k historii výroby kdy jsou tu okna prokazatelně 18 roků si naše společnost RD dřevo s.r.o. může dovolit předpokládat tuto dvojnásobnou životnost a naši zákazníci zcela oprávněně mohou tuto životnost očekávat.

Za RD dřevo s.r.o. jednatel společnosti,
Václav Vrábel