RDdřevo | Dřevostavba z několika úhlů pohledu
7139
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-7139,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Dřevostavba z několika úhlů pohledu

o realizaci

V Kraji Vysočina vyrostla další dřevostavba. Vidíte dům ve fázi dokončovacích prací, čímž chceme prezentovat jednotlivé postupy a jejich provádění v souvislostech. Zároveň jsou pro výplně stavebních otvorů použity i nestandardně zapracované prvky označované jako glass špaleta. 

Práce s instalacemi.

Interiéru vévodí příčky ve skladbě trámové konstrukce, ekopanelů a záklopu dřevoštěpkovou deskou. Stěny mají hotové instalace vedené za ekopanelem, na kterém bylo možné provést finální omítku. Při tomto postupu a dodržené pečlivosti není překážkou hotový, pohledový strop. Podlahy s hydroizolací, a s rozvody vody a topení, budou spolu s tepelnými izolacemi dalším krokem dokončovacích prací. Po vymalování bude prováděna kompletace elektroinstalace.

Stavební otvory pláště domu.

Ve venkovních stěnách domu jsou osazena okna, HS portály a balkónové dveře. Způsob montáže je proveden ve stylu glass špaleta, který spočívá v tom, že špaleta na venkovní straně rámu okna kryje pevný rám, zatímco z vnitřní strany působí okno standardním dojmem. Popisovat výhody takového řešení ve vztahu k tepelným parametrům osazených prvků patrně není nutné. 

Dokončování podkroví.

Postup prací, který se týká podkroví je podobný jako v 1.NP. Příčky z ekopanelů jsou vloženy do hotových záklopů stropů s provedeným, částečným elektrorozvodem a dokončenými omítkami. Další elektroinstalace vedou po dřevoštěpkovém záklopu stropů. Na ten je osazován finální, palubkový obklad, který je u stěn ukončen odsazením na spodní lištu, namísto horního lištování.

Rubriky
Realizace, Stavby