RDdřevo | Kuchyň v běleném buku
1009
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1009,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Kuchyň v běleném buku

o realizaci

Dispozice domu byla daná, žulové oblouky též. Na prostor kuchyně navazovala jídelna. Na opačné straně prostorná spíž. Rodina je početnější, proto bylo nutné počítat s tím, že velký stůl bude podmínkou.

Prvotní domluvou byl výběr materiálu. Vzorek běleného dubu se paní majitelce líbil a zbytek měl limity dané spotřebiči a prostorem kuchyně. Charakter názorového stylu bydlení zákazníka se nabízel k jemnému řemeslnému detailu na masivních nohách a pohledových prvcích dvířek, jinak moderní kuchyně. Uspořádání nenabízelo místo na horní sestavu skříněk, ty nahrazuji skříňky s výklopnými dvířky vedle okna a sestava nábytku na dlouhé stěně. Vitríny na sklo, ostatní nábytek na bílé nádobí. Nestandardně je i MWT trouba v nábytkové skříňce pod pracovní deskou, ale v takovém místě, aby nikdo v kuchyni neomezoval vařícího. Nad varným ostrůvkem je stropní, vestavný odsavač par s osvětlením.

V jídelně je nábytek v detailech navazující na kuchyni, ale z běleného javoru. Židle okolo stolu mají stejnou povrchovou úpravu.
Naši snahu vytvořit jinou kuchyni posuďte sami.

 

Rubriky
Bytové interiéry