RDdřevo | Venkovní rodinná sauna – cesta k posílení imunitního systému
7339
post-template-default,single,single-post,postid-7339,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Venkovní rodinná sauna – cesta k posílení imunitního systému

20 Zář Venkovní rodinná sauna – cesta k posílení imunitního systému

Dnes bychom Vám rádi představili drobný projekt panelové, venkovní rodinné sauny. Označení „panelové“ krátce vysvětlíme.

Snahou projektu bylo vytvoření jednotlivých stěn, podlahy a stropu tak, abychom hlavní náročnost prací realizovali na dílně, a následně zajistili převoz k Vám, na určený pozemek. Tam, ve spolupráci s jeřábem, poskládali všechny díly v jeden celek.

Okna i dveře si běžně vyrábíme sami, takže není důvod k obavám, kdo by mohl být subdodavatelem.

 

 

Venkovní prohlídka pláště sauny  je vcelku bez zásadních rozdílů. Hlavní nosná konstrukce s vloženou tepelnou izolací v požadované skladbě, je kryta dřevěným obkladem na podkladním roštu. Stěna s dveřmi, a druhá s oknem je patrná z výkresů. Strana, kde je ochlazovna se sprchou a sklopným vědrem je na druhé kratší, protilehlé straně.  V projektu je jedna stěna sauny prodloužena a tvoří optickou zástěnu. U konkrétního zadání je možné dodat stejné krytí na druhé straně, kde zástěna odcloní i východ ze sauny.

Voda v ochlazovně je vedena přiznanými, měděnými rozvody.

Vnitřní dispozice vychází ze saunové klasiky. Dvě patra lavic ve tvaru písmene „L“. Stěny i lavice z materiálu, který bývá v saunách standardem. Stěny mořené do tmavého tónu jsme pojali proto, abychom vytvořili atmosféru intimity pro zklidnění mysli, které spolu s tichem k saunování patří.  Ostatní vybavení je v přírodním odstínu použitého masivu.

Podlaha s položenou, keramickou dlažbou. Kamna elektrická s požadovaným výkonem k vnitřní kubatuře sauny.

Abychom neopomněli několik technických požadavků, tak to jsou tyto. Vytvoření betonových patek. Plán rozmístění by měl vycházet z konkrétního místa pro usazení sauny. Dále elektrická přípojka, a také přívod vody s možností vypouštění v zimním období.

 

 

Pokud jsme neposkytli vyčerpávající informace, tak budeme rádi, když se na nás obrátíte a dotazy rádi zodpovíme.

S přístupem k modernímu bydlení jdeme ruku v ruce s filozofií ke zdravému životnímu stylu. Zde má sauna nezastupitelné místo pro všechny generace.

Budeme se těšit, RD dřevo.