RDdřevo | Zimní zahrada – další obytný prostor domu.
2357
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2357,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Zimní zahrada – další obytný prostor domu.

o realizaci

Rekonstrukce domu, včetně interiérů, probíhala v etapách, několik let. Posledním krokem měla být zimní zahrada přisazená k rohu domu. Podmínkou bylo odstranění prosklené verandy, která přestala vyhovovat, a rozšíření domu nemohla vyřešit. Nový záměr měl nahradit jídelnu. Propojení s kuchyní vyřešilo zrušení venkovních dveří do kuchyně. Trámová konstrukce stojí na odizolované podezdívce. Obvodový plášť tvoří rámy s pevným prosklením trojsklem a HS portál, který nahradil dveře do dvorního átria. Střechu kryje do poloviny pálená taška s nadkrokevní izolací. Druhá polovina je kryta opět trojskly. Na podlaze je položený masivní, kartáčovaný smrk v tloušťce 36mm opatřený tvrdým voskovým olejem v šedém odstínu.

Náš záměr, realizovaný RD dřevem, naplnil veškerá očekávání. Propojil obytnou část domu s vnitřním átriem. Posezení v zimní zahradě pozdvihlo komfort bydlení pro nás i naše návštěvy. Co jsme nepodcenili byla instalace klimatizace a předokenního zastínění žaluziemi, které jsou situované na západní straně. Docela se těšíme na první zimu.
Rubriky
Stavby