RDdřevo | SKLA A ZASKLENÍ
5790
post-template,post-template-full-width-post,post-template-full-width-post-php,single,single-post,postid-5790,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

SKLA A ZASKLENÍ

 

IZOLAČNÍ SKLA

Do našich výrobků standardně osazujeme izolační dvojskla, trojskla, čtyřskla nebo pětiskla. Sklo umísťujeme do zasklívací spáry pomocí distančních podložek s následným zafixováním zasklívací lištou. Izolační skla se skládají z několika tabulí skel s minimální tloušťkou 4 mm. Skleněná tabule z interiérové strany má pokovenou vrstvu, která odrazuje teplo do místností.

Mezi jednotlivými tabulemi skla je umístěn distanční rámeček. Meziprostor je vyplněn plynem, který zvyšuje izolační vlastnosti celého skla. Nerezový nebo sklolaminátový rámeček braní úniku plynu a zvyšuje povrchovou teplotu na vnitřní straně skla a eliminuje rosení a namrzání. Obvod izolačního skla je ošetřen speciálním tmelem, který brání pronikání vlhkosti do meziprostoru.

Pro exteriérové stavebně truhlářské výrobky standardně používáme následující typy skel:

 

IZOLAČNÍ 2SKLO, TLOUŠŤKA 14 MM, UG= 1,7 W/M2K

izolační 2sklo, tloušťka 24 mm, Ug= 1,1 W/m2K

izolační 3sklo, tloušťka 36 mm, Ug= 0,7 W/m2K

izolační 3sklo, tloušťka 48 mm, Ug= 0,5 W/m2K

izolační 3sklo, tloušťka 54 mm, Ug= 0,35 W/m2K

izolační 4sklo, tloušťka 60 mm, Ug= 0,2 W/m2K

izolační 5sklo, tloušťka 67 mm, Ug= 0,2 W/m2K

 

PROVEDENÍ BEZPEČNOSTNÍCH SKEL

Kalené“ sklo

  • tepelně tvrzené bezpečnostní sklo (ESG). Kalené sklo vzniká při ohřátí skla na vysokou teplotu a jeho následném prudkém ochlazení. Tak získá kalené sklo pružnější a pevnější vlastnosti než obyčejné. Při rozbití vzniknou malé úlomky bez ostrých hran. Sklo je velice odolné proti tzv. tepelným šokům.

 

Vrstvené sklo 

  • Sklo se skládá z několika  mezi sebou spojených tabulí skla, mezi kterými je umístěna speciální bezpečnostní fólie. V případě poškození drží úlomky skla pohromadě díky zmíněné fólie. Sklo má zvýšenou ochranu proti vloupání nebo rozbití.
  • Do interiérů standardně nabízíme bezpečnostní sklo Conex, které se skládá z dvou tabulí skla, jež jsou spojeny bezpečnostní fólií. Tento typ skla díky fólii zabraňuje rozsypání skla a tudíž nedojde k poranění uživatele při jeho rozbití.

 

ČIRÉ

MLÉČNÉ

MLÉČNÉ S FAZETOU

STRUKTUROVANÉ

ZASKLENÍ

Na skleněnou výplň jsou montovány nosné podložky po obvodu zasklívací spáry, které dodržují okrajovou vůli mezi sklem a rámem. Spáry mezi sklem a dřevem musí být vyplněny speciálními lištami nebo silikonem a páskami pro dokonalou ochranu okna proti povětrnostním vlivům.

Vyrábíme dva způsoby zasklívání:

Mokrý způsob: Silikon + těsnící páska

Těsnicí páska se lepí po celém obvodu drážky z exteriérové strany skla.  Následně se izolační sklo umístí do zasklívací spáry. Sklo se podloží a vystředí pomocí nosných distančních podložek. Na obvod izolačního skla se následně lepí těsnící páska z interiérové strany okna a nasadí se zasklívací lišta. Poté se celý obvod uzavře silikonem.

Používáme trvale pružný silikon, který má dobrou zatékavost do zasklívacích spár, dokáže dokonale vyplnit celý prostor. Silikon má dlouhou životnost, je odolný vůči UV záření a je transparentní.

Suchý způsob: zasklívací těsnění

Tento způsob používáme hlavně při zasklení těžkých nebo konstrukčně složitých sestav, kde zasklení stavebně truhlářských výrobků musíme provést až na stavbě. Zasklení provádíme pomocí speciálního zasklívacího těsnění Knopp. Těsnění je kombinací izolační a stabilizační funkce. Materiálem je UV odolný plast s měkkým okrajem, který zajistí dokonalou přilnavost a ochranu proti povětrnostním vlivům. Těsnění je po montáži téměř neviditelné (standardně používáme v černé barvě, ale lze použít i jiné barevné provedení).