RDdřevo | Víkendový dům „Áčko“ se saunou a ochlazovnou
7322
post-template-default,single,single-post,postid-7322,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Víkendový dům „Áčko“ se saunou a ochlazovnou

20 Srp Víkendový dům „Áčko“ se saunou a ochlazovnou

Dobrý den. Chtěli bychom Vás provést naším Áčkem. Zastavíme se u venkovního řešení.

Čelní pohled nabízí prostorně prosklenou plochu HS portálu s možností východu na venkovní terasu. Plochu HS portálu je možné ochránit posuvnou okenicí vyrobenou z tahokovu. Následuje vstup, nad kterým je podélné okno prosvětlující prostor zvýšené ložnice, však uvidíte uvnitř.

Za pravým rohem je úzké okno s nízkým parapetem, do odpočinkové místnosti před saunou. I zde je okenice z tahokovu, ale na pantech. Místo kryjící venkovní ochlazovnu je přístupné z odpočinkové místnosti. Před dalším rohem je okénko do prostoru potírny sauny.

Zadní pohled nabízí okno s posuvnou okenicí do koupelny. Nad ním je druhé okno do zvýšené ložnice. Posledním oknem je okno kuchyňské.

Poslední, boční stěna je s oknem se sníženým parapetem do obytné kuchyně, které za rohem navazuje na HS portál. I zde je okenice s tahokovem.

Delší strana střechy je osazena FV panely s celkovým výkonem 5.400W.

Pojďme dovnitř. Zádveří je uzavíratelné dvojicí posuvných dveří. Vpravo k sauně, vlevo do obytné kuchyně. Naproti vstupu jsou dveře do koupelny s umývadlem, sprchovým koutem a klozetovou mísou. Vedle umývadla jsou technické dveře do prostoru pod lavicí sauny. Zde by měl být kombinovaný zásobník TUV.

Stěna vedle dveří do koupelny sousedí z druhé strany mimošlapným schodištěm / jinak řešené tzv. mlynářské schody /, pro přístup ke zvýšené ložnici.

Za pravými, posuvnými dveřmi je odpočinková, relaxační místnost sauny. O okně a dveřích jsme se již zmínili při venkovní obhlídce. Ve stěně, v ose domu, jsou vstupní dveře do potírny.  Lavice na obou stranách. Topidlo čelně proti dveřím. Může být elektrické, ale i na tuhá paliva – resp. především dřevo.

Druhými, posuvnými dveřmi je vstup do obytné části. Po pravé ruce je malá kuchyňská linka s jednodřezem a varnou deskou zabudovanými do spodních skříněk. Ve stejné délce spodní sestavy kuchyně jsou horní skříňky. Na protilehlé straně je sloup uzavřený ze třech stran, ukončený pod stropem. Uvnitř krbová kamínka. Zadní strana sloupu je propojena pracovní deskou, která je pomocnou pro kuchyni, a zároveň plní funkci zvýšené desky jídelního stolu pro čtyři osoby. Barové židličky, ¾ barovky, jsou samozřejmostí. U stěny domu, pod deskou, je místo pro podstavnou chladničku.

Sloup krbových kamen by bylo vhodné postavit ze šamotových cihel. Důvodem je akumulace tepla, které přijde vhod po ukončení topení v kamnech.

Vybavení obytné části je již na volbě každého uživatele. Výhled do krajiny, nebo zahrady je díky HS portálu a bočnímu oknu zajištěn plnohodnotně.

Když vystoupíme po mimošlapném schodišti, tak zde se nabízí místo pro odpočinek. O oknech již byla řeč. Boční, příčně vložená poloviční stěna tvoří bok dvojlůžka. Druhá polovina je otevřena do obytného prostoru, chráněná hranolovou stěnou proti pádu.

Výměry jednotlivých, obytných ploch jsou uvedeny na výkresech.

Líbilo se Vám? Na shledanou v RD dřevu.