RDdřevo | vrata, brány, zimní zahrady
5264
post-template,post-template-full-width-post,post-template-full-width-post-php,single,single-post,postid-5264,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

vrata, brány, zimní zahrady

 

VRATA, BRÁNY

Jedním z hlavních kritérií při výběru brány i vrat je určit si, jakou funkci požadujeme. Pokud je záměrem vymezit určitou část pozemku se vstupem, ale není potřeba úplně odstranit i výhled, nemusíme volit plnou konstrukci. Také je rozdíl, zda chceme vrata pro úplné uzavření prostoru jako jsou například garážová vrata.

Ať se jedná o vrata, brány nebo i jejich kombinace, vyrábíme nosné prvky převážně z lepených masívních profilů. Nejčastější dřevinu pro venkovní použití volíme modřín, který má skvěle vlastnosti vůči povětrnostním podmínkám. Samozřejmě dle poptávky pracujeme i s ostatními dřevinami. Materiál následně ošetřujeme odolnou povrchovou úpravou dle požadavků na výrobek. Nejčastěji však používáme olejové nátěry od firmy OSMO.

Celková konstrukce je navržena vždy tak, aby odpovídala požadovanému vzhledu, ukotvení a hlavně funkci. Níže můžete vidět, že lze vyrobit vrata i se zakomponovanou brankou, aby se při vchodu jednotlivých osob nemusela otevírat celá vrata.

Vrata i brány lze doplnit o ozdobné kovové prvky nebo tyto prvky mohou plnit i nosnou funkci. Vždy však záleží na požadovaném výsledném vzhledu a funkci.

->Sekční vrata z masivu


ZIMNÍ ZAHRADY, RESTAURAČNÍ ZAHRÁDKY

Propojení obytné části domu s obytnou terasou nebo samostatná zimní zahrada může být příjemným posezením a propojením člověka s přírodou, od které je člověk za horšího počasí izolován. Takovéto posezení pozvedne komfort pro obyvatele i pro návštěvníky. Důležité je nepodcenit proudění vzduchu ať se jedná o vytápění nebo klimatizaci. Také je třeba myslet na určité zastínění, které může být za slunných dnů nepostradatelné.

Ať už se rozhodnete tento prostor plně obývat jako například ve formě jídelny nebo obývacího pokoje, je důležité správně vyřešit napojení na stávající objekt. Příkladem může být varianta s trámovou konstrukcí stojící na odizolované podezdívce. Obvod místnosti mohou tvořit HS portály společně s fixním zasklením s trojskly/čtyřskly/pětiskly. Různé druhy otevírání a možnosti kombinací u HS portálů společně s dalšími detaily naleznete pod ikonou HS PORTÁLY . Střecha u zimní zahrady má také více možností při realizaci v závislosti na stavbě a projektu. Může se jednat například o klasickou střešní krytinu nebo může být kryta prosklenými fixními či otevíravými okny opět s trojskly/čtyřskly/pětiskly.

Nejen celootevírání, ale i částečné otevírání je volba. Ideální řešení pro restaurace a zahrádky, které mohou v letních dnech pustit čerstvý vzduch do prostoru a otevřít si prostor nebo  naopak v zimě prostor uzavřít a chránit se před chladem.

Už se těšíte na zimu? My ano. 

-> Zimní zahrada – další obytný prostor domu.

-> Z letní zahrádky – celoroční restaurace