RDdřevo | Dřevostavba – difuzně otevřená konstrukce I. – konstrukce
69
post-template-default,single,single-post,postid-69,single-format-standard,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Dřevostavba – difuzně otevřená konstrukce I. – konstrukce

13 Dub Dřevostavba – difuzně otevřená konstrukce I. – konstrukce

U každé stavby začínáme těžbou vlastního dřeva ve správném ročním období. Připravené dřevo je před převozem na místo stavby obrobeno na obráběcím centru, kde jsou zhotoveny všechny tesařské spoje a to takovým způsobem, že se konstrukce stává samosvornou a samonosnou, což je dalším nutným předpokladem k úspěchu. Takový postup a zpracování materiálu pro stavbu dřevěné konstrukce minimalizuje používání kovových svorníků, hřebů, úhelníků a dalších ocelových, montážních prvků. Takto zamezíme vytváření prostředí pro vznik kondenzátu.

Stavba začíná montáží na předem zhotovené, vyzrálé, základové desce nebo pilotech. Zakládání stavby je prováděno na hydroizolaci. Zakládací hranol se pokládá na extrudovaný polystyren, který zároveň slouží jako tepelná izolace. Takovým postupem je připraven podklad k navázání správné izolace stavby. Výstavba obvodových stěn a příček se provádí postupně. Vše je kompletováno pomocí čepů, dlabů a rybin. Obrazně řečeno, jedná se o stavebnici s přesně popsanými prvky. K orientaci slouží precizní projekt s označením jednotlivých stavebních dílů.