RDdřevo | Je libo barevné ubytování ve srubu
522
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-522,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Je libo barevné ubytování ve srubu

o realizaci

Tím, že jsme pod střechou, tak i stropy jsou v částečném sklonu a konstrukce je v kombinaci omítek provedených na ekopanelech a stropech s modřínovým obkladem z nesámovaných desek. Vnímavého jistě překvapí to, jak je místnost akusticky příjemná a nepřenáší se zvuky z vedlejších pokojů. Zádveří oddělují zdánlivě laxně vypadající dveře, které neoddělují prostory jinak než opticky, a přitom nebrání přístupu denního světla.
Každý jeden pokoj má svou průvodní, dominantní barevnost, a to nejen v dřevěných prvcích inventáře, ale i co se obkladu koupelnového sprchového koutu týče. Nedílnou součástí koupelny je umývadlo. Špalek, který je jeho nohou, patří k dalšímu návratu k tradicím, kdy smaltovaný lavor položený na stoličce sloužil k mytí. Válcové kolíky plní hned dvě funkce – přehoz pro ručník a držák na roličku toaletního papíru. Záměr s volbou barevných odstínů byl takový, že na severovýchodní stranu jsou vybrány teplé tóny, na jihozápadní studené. Nábytky se liší dle dispozic. Dvojlůžka, jeden a půl lůžka a palanda.

Návrh řešení interiérů a nábytků investora natolik oslovil, že nám dal plnou důvěru a do projektu zasahoval naprosto minimálně. Dnes je přesvědčen o tom, že to byl druhý šťastný krok. Tím prvním byl pochopitelně záměr mít vlastní penzion s restaurací.

Vše je opět v duchu jen opracovaných kmenů, nicméně zdání je omylem. Fortel je patrný v každém detailu a dotyku. Přestože se jedná o penzion, tak okolí je natolik rozmanité v nabídce památek a cyklistických stezek, že vyrábět židle ke stolku by bylo chybou. Kdo se zde cítí tak, jak to bylo zamýšleno, tak posedí v restauraci, nebo se pohodlně natáhne na srubovou postel. Proto jsou ve vybavení pokojů jen stoličky.

Rubriky
Komerční prostory, Stylový nábytek