RDdřevo | Inspirace křivkami horizontů Vysočiny
48
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-48,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Inspirace křivkami horizontů Vysočiny

o realizaci

Dům je postavený na okraji rozlehlé zahrady za křivkou horizontu jedné vesničky na Vysočině. Jedná se o konstrukční dřevostavbu s difúzně otevřenou konstrukci. Majitel má slabost ke kameni ve všech podobách. Kameny rozličných velikostí a tvarů jsou tichými společníky zahrady se širokou paletou odstínů zeleně. Pod blankytem oblohy doplněným okolní zelení se nachází dům vyzařující rodinnou pohodu a klid.

Narodili jsme se na Vysočině a křivky horizontů okolní krajiny nás neomrzeli, a asi nikdy neomrzí. Spíš naopak, byly nám inspirací, a proto se objevily v některých liniích našeho domu.

Vztah ke kameni je patrný i při vjezdu ke garážím, kde se opakuje prvek z oplocení. V kovových podstavcích jsou umístěny malé mlýnské kameny. Kámen je společníkem i na obou stranách pozemku a je zakomponován do oplocení. Materiálu byl dostatek, tudíž bylo z čeho tvořit. Vznikají tak příjemné, nikterak nerušící pohledy na dům přes subtilní oplocení evokující ranní kapky rosy.

Na spodní úrovni stavby je vstup do domu. Branka vstupu je prvním přívětivým kontaktem s prostředím domova. Nad schodištěm nás vítají zaoblené tvary z domu přenesené do linií vchodových dveří. „ Pojďte dál.“

Rubriky
Stavby