RDdřevo | Restaurace u Fábů
464
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-464,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Restaurace u Fábů

o realizaci

Ve spodní dispozici stavby penzionu je restaurace s prvky srubu. Materiál je kombinací jedle douglasky s masivním, přírodním modřínem. Malá okna po obvodu místnosti dodávají prostoru na útulnosti.

Židle mají vytvářet dojem, že stačilo použít větve a opracovat sedák. Opak je pravdou, poctivé řemeslo a opracování bylo podmínkou záměru. Stejně měly působit i stoly. Lavice s opěráky podél stěn se navrací k tradici společenského posezení okolo stolu. Modrá lazura oživuje okolní tóny přírodního dřeva. Nábytkové doplňky pro provoz restaurace jsou výrobně naprosto identické, jen se liší v odstínu nátěru.

Těšili jsme se, až starosti se stavbou vyměníme za zábavu při pořádání akcí jako: country večery, zvěřinové hody, svatomartinská husa, rybí speciality, gulášové hody, ... A jak pořád něco pořádáme a organizujeme tak postupně zjišťujeme, že se stavbou vlastně ani žádné starosti nebyly :))

Ohniště uprostřed restaurace, se zásobou dřeva pro přikládání, bylo podnětem pro pohledové řešení výčepu a baru s dříve tradiční hambálkovou policí. Konstrukce osvětlení je řešena se záměrem nezasahovat do vlastního stropu.

Dveře, které propojují navazující prostory jsou opět v jednoduchém řešení. Salónek je místností pro soukromnější posezení. Materiálem zde je přírodní dub.

Rubriky
Komerční prostory, Stylový nábytek