RDdřevo | „Jedno shnilé zrnko zkazí celý hrozen“
135
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-135,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

„Jedno shnilé zrnko zkazí celý hrozen“

o realizaci

Jednou z neznámějších turistických a hlavně vinařských oblastí na Jižní Moravě je Pálava, Mušovská jezera a Lednicko-valtický areál. V této svébytné lokalitě je povinností mít vinný sklep, nebo alespoň vinotéku. Jednu takovou degustační místnost s vinotékou jsme realizovali v restauraci hotelu Termál.

Úhledně uspořádaná kolekce výběrových vín v regulovaných klimatických podmínkách slibuje, že bude lahodit chuti a je připravené tak, aby to ladilo i oku. Nic nebrání požádat personál o odborný výklad, a s tím spojenou ochutnávku. Vstupte, prosím.

Podvečerní pohled z terasy restaurace na větrem rozfoukanou, či zcela klidnou hladinu jezera s obrazem Pálavy je velká konkurence na straně jedné a zodpovědnost k předešlé celkové rekonstrukci a realizaci nových interiérů hotelu na straně druhé.

I když pro zkušeného architekta, skloubit pocit a prostor je denním chlebem, přesto jsme k návrhu a realizaci přistoupili s patřičnou obezřetností a důsledností. Protože jak pravý místní vinařské pravidlo „Jedno shnilé zrnko zkazí celý hrozen“, tak ani my jsme nechtěli nic „zkazit“ a včlenit do stávajícího prostoru místnost vinotéky tak, aby přitáhla pozornost hostů, ale zbytečně nevystupovala ze stávajícího zařízení restaurace.

Jelikož dobré víno je umění a umění je řemeslo, oslovili jsme kovářského mistra a nechali vytvořit několik malých, ale výrazných prvků jím naskicovaných z okolních vinic.

IMG_8954_web-200x300

Kovaný list nadnáší stůl s dobrou náladou vládnoucí mezi okolo stojícími.

IMG_8942_web-200x300

Úponek něžně ovíjí nohou stolu a odlehčuje masivnost provedení.

IMG_8947_web-200x300

Láhev může být krásnou i bez původního obsahu.

 

Rubriky
Komerční prostory