RDdřevo | Na okraji malého města
32
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-32,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Na okraji malého města

o realizaci

Jedná se o rekonstrukci rodinného domu z meziválečného období. V 80. letech proběhly stavební úpravy. Nynější zásah souvisel se zateplením fasády a výměnou všech výplní stavebních otvorů.

Stavba je osazena dřevěnými okny ve smrkovém provedení, v profilu 88mm, kování winkhaus, s polohovatelnou ventilací, u oken je použit okenicový systém se zvýšenou ochranou rámu a křídla, spodní část opláštěná hliníkem. Okna jsou společností RD dřevo speciálně vyvinutá pro rekonstrukce staveb, mají zvýšený systém difuze a nízký koeficient prostupu. Což v praxi znamená, že okna jsou výborným izolantem a zároveň je definitivně vyřešen problém s jakoukoli povrchovou plísní v interiéru. Vchodové dveře jsou taktéž řešeny systémem společnosti RD dřevo se zajímavým architektonickým návrhem sladěným s fasádou domu a ostatními architektonickými prvky exteriéru.

Zateplením fasády a výměnou oken jsme snížili náklady na topení a navíc jako bonus použitím různě tlustého zateplovacího materiálu jsme docílili perfektního členění velkých ploch na plášti domu. Nepřehlédnutelný přesto decentní styl architekta a kvalita řemeslné práce společnosti RD dřevo je vidět na každém detailu jejich práce.

Výměna oplocení byla další etapou prací na exteriéru vily. Obvodový rám je samostatným prvkem, výplň druhým, ta je mechanicky upevněna do rámu. Rozdělením se předešlo tvarovému deformování při provádění povrchové úpravy žárovým zinkováním.

Rubriky
Stavby