RDdřevo | Roubená zateplená víceúčelová stodola
7119
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-7119,ajax_leftright,page_not_loaded,,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Roubená zateplená víceúčelová stodola

o realizaci

Dům na samotě, lesy, rybníky. Potřeba hospodářského stavení byla podnětem pro roubenou stavbu. Přestože uběhla řada let od stavby domu, zbudovaná roubenka neporuší celkový dojem z usedlosti a přirozeně zapadne do okolního prostředí.

Skládání roubené stavby.
Dovezené a popsané prvky je nutné roztřídit. Dalším krokem je příprava utěsnění ovčím rounem. Skládání vyžaduje svislé prokolíkování , které se připravuje před vkládáním rouna. Jednotlivé, rohové spoje jsou připraveny při suchém skládání na pile. Tím je usnadněné sestavování přímo na místě. Nezbytným je i vkládání průběžných per. Spolupráce se zkušeným jeřábníkem vyžaduje oboustrannou souhru. Pracovní ruch očividně nevadí domácím mazlíčkům.

Skládání prvků budoucí střechy.
Jednotlivé krokve jsou v místě hřebene spojeny ocelovým svorníkem. Takto připravené sestavy se pokládají na vazní trámy do připravených, šikmých čepů. Záklop střechy je jen dalším pokračováním.

Zazimování roubené stavby.
Před zimou jsme provedly druhý, olejový nátěr na ten předešlý, který byl již dostatečně vyschlý. Střecha má položenou krytinu. Ještě jsme osadily roletová vrata, aby mohla víceúčelová, hospodářská stavba plnit svůj účel. Jak je patrné, tak zbývá doplnit pobití štítů a osazení oken.

Rubriky
Realizace